Pieterpad etappe 14: van Vorden naar Zelhem

4u 30 min
18 km

Deze etappe van het Pieterpad begint bij kasteel Vorden, ongeveer een kilometer van het station. Het kasteel stamt deels uit de middeleeuwen, wordt nog bewoond en een paadje langs de slotgracht geeft telkens een ander beeld; bij Bosloods 1873 kun je op een ruim terras iets drinken. Net buiten de kasteelpoort ligt een monument met de voetafdrukken van Toos en Bertje, de bedenkers van het Pieterpad. Via een eikenlaan, de Veengoot en het Knopenlaantje loop je naar landgoed Kieftskamp met weides, akkers en bos.

Een graspaadje leidt door een natuurgebiedje met heide en veldzuring, waarna je door het Achterhoekse coulisselandschap van houtwallen en kleine percelen wandelt. Je passeert esdorpje Linde met de Lindesche Molen uit 1890 en landgoed 't Zelle met zijn neoclassicistische landhuis en een golfbaan. Na een paar kilometer over een rustige asfaltweg voorbij Varssel kom je in 't Zand, een bebost voormalig stuifzandgebied waar je reeën kunt zien. Over landweggetjes en een graspad langs een houtwal bereik je Zelhem met zijn terrassen op het centrale plein. De route is gemarkeerd met wit-rode tekens.

Oude beuk bij landhuis in de Achterhoek

Route-info

Afstand

18 km

Duur

4u 30 min

Verhard

Onbekend

Bewegwijzerd

Advertentie

Routekaart

Kaart laden...

Wandelingen in de buurt

Ben je op zoek naar een wandeling in de buurt van de Pieterpad etappe 14: van Vorden naar Zelhem? Bekijk hieronder de dichtstbijzijnde wandelroutes in en rond Bronckhorst.