OV-stapper Mariënwaerdt-Linge: van Geldermalsen naar Leerdam

5u 30 min
22 km

Deze OV-stapper begint bij station Geldermalsen en volgt de Linge door de fruitstreek van de Betuwe. Vanaf begin april staan langs de route pruimen, kersen, peren en appels in bloei, dus dat is de beste periode. Je wandelt over de Dorpsdijk van het langgerekte Rumpt en door Beesd met zijn beschermde dorpsgezicht en de Sint-Pieterskerk. Op landgoed Mariënwaerdt, sinds 1734 in handen van de familie Van Verschuer, verlaat je het asfalt voor onverharde paadjes langs hofstedes, grienden en lanen.

Verder stroomafwaarts kronkel je met de Linge mee, soms vlak langs de oever, soms achter de dijk. In Acquoy zie je de scheve kerktoren, de 'Betuwse Toren van Pisa', en verderop ligt Fort Asperen. De tocht eindigt in Leerdam, bekend om glas en kaas, bij het station. Houd er rekening mee dat je grotendeels over smalle asfaltweggetjes loopt die je deelt met fietsers; er bestaat ook een kortere variant van 9 km.

Bloeiende appelboom langs dijkweg in Betuwe

Route-info

Afstand

22 km

Duur

5u 30 min

Verhard

Onbekend

Advertentie

Routekaart

Kaart laden...

Wandelingen in de buurt

Ben je op zoek naar een wandeling in de buurt van de OV-stapper Mariënwaerdt-Linge: van Geldermalsen naar Leerdam? Bekijk hieronder de dichtstbijzijnde wandelroutes in en rond West Betuwe.