Oppad-wandeling Oldenaller: kasteel, Deuverden en Hell

4u
16 km

Deze Oppad-wandeling start op het kleine parkeerterrein van kasteel Oldenaller en volgt eerst de Oldenaller Allee, een klinkerweg met hoge eiken. Het sobere bakstenen kasteel uit 1655 werd ontworpen door Jacob van Campen; K.G. Zocher maakte er later een landschapstuin met vijvers en slingerpaden van. In het voorjaar bloeien hier stinzenplanten zoals bosanemonen en daslook. Na het park volgen klinker- en asfaltweggetjes door open boerenland, en een fietspad langs een beekje.

Bij de monumentale hallenhuisboerderij Groot Deuverden loop je landgoed Deuverden op, met bos, verwilderde heide en natte paden; waterdichte schoenen zijn geen overbodige luxe. Over onverharde paden langs paardenweides bereik je de Kruishaarse Berg, een omwalde akker in het bos uit de middeleeuwen. Brede zandwegen voeren over landgoed Hell naar de schaapskooi van Natuurmonumenten, en vandaar is het niet ver meer naar de start. Volg de GPX; onderweg zitten ook enkele saaiere stukken over asfalt.

Kasteel Oldenaller achter de vijver

Route-info

Afstand

16 km

Duur

4u

Verhard

Onbekend

Advertentie

Routekaart

Kaart laden...

Wandelingen in de buurt

Ben je op zoek naar een wandeling in de buurt van de Oppad-wandeling Oldenaller: kasteel, Deuverden en Hell? Bekijk hieronder de dichtstbijzijnde wandelroutes in en rond Putten.